Tvarový návrh a projekční práce

06Určitě máte představu, jak by měla vaše bouldrovka nebo stěna vypadat. Možná ve vás dříme skrytý umělec a základní tvary a rozložení nám nakreslíte rukou, nebo dokonce ve Sketch up programu. Necítíte se na to? Nevadí. Na osobní schůzce vás podrobíme křížovému výslechu a pak pro vás připravíme první tvarový a dispoziční návrh. Díky tomu zjistíme, kolik m2 lezecké plochy se do vaší haly vejde a kolik vás to bude cca stát. S takovýmto rozpočtem a tvarovým návrhem pak můžete jít do banky zažádat o půjčku, nebo si můžete sestavit svůj business plán.

V poslední době se stává běžným, že si zákazník nejprve nechá vypracovat tvarový návrh lezecké či bouldrové stěny, a ten pak poptá u několika dodavatelů lezeckých stěn. Díky tomu získá zcela přesnou představu o metrové ceně u jednotlivých dodavatelů. Pokud máte zájem v první fázi pouze o tvarový návrh na zakázku, i takovouto službu vám rádi poskytneme.

Standardním výstupem je 3D model ve Sketch up, základní pohledy na jednotlivé sektory ve formátu .pdf,
půdorysy v různých hladinách a několik vizualizací zpracovaných architektem.

IMG 7334Jako zcela první nabízíme v ceně vyhotovení 3D papírového modelu stěny v měřítku 1:25, nebo 1:50. 

Ruku v ruce s tvarovým návrhem jdou i projekční práce, do nichž patří zpracování nářezových plánů opláštění pro CNC obráběcí centra, a to pro 3-osá i 5-osá centra, návrh a statické posouzení nosné konstrukce a výrobní výkresy pro dílenskou výrobu. 

 

 

 


Výroba a montáž

Opláštění
preklizka detailOpláštění vyrábíme z březové překližky Multiplex, tloušťky 21mm, v nejvyšší kvalitě BB/BB. Už dávno odzvonilo pasování jednotlivých dílců opláštění na místě. Dnešním standardem jsou předem nařezané desky pomocí CNC technologie, které jsou na dílně opatřeny povrchem z epoxidového emailu na vodní bázi a skelného granulátu.
Naše desky jsou formátovány na 5-osém CNC obráběcím centru, což nám umožňuje milimetrovou přesnost jednotlivých dílců, průběžný rastr, kolmé vrtání děr nebo zaoblené hrany.
Protože jsme nechtěli, aby naše stěny vypadaly jako opancéřované, vyvinuli jsme nový způsob montování desek z rubové strany. Díky tomu nejsou z přední strany vidět žádné hlavičky šroubů. Montování desek z lícové strany také samozřejmě umíme a využíváme ho tam, kde je nutné ušetřit místo za konstrukcí. Máme sice hubené montážníky, ale žádný se bohužel neprotáhne 20 cm mezerou. Proto je občas nutné montovat desky i líce.

Nosná konstrukce
IMG 5287Volba materiálu pro nosnou konstrukci závisí na několika aspektech. Jedním z nejdůležitějších aspektů je statické posouzení. Dřevěná konstrukce je sice levnější než ocelová, staticky ale nesnese vše jako ocel. Další otázkou je umístění lezecké stěny. Bude uvnitř, nebo venku? A když bude venku, je zastřešená? Jak moc je zastřešená a na jaké světové straně je? To jsou otázky, které klademe hned na začátku při přípravě první cenové nabídky.
Pro vnitřní použití chceme vždy najít nejlepší a nejvýhodnější řešení. Proto kombinujeme převážně dřevěnou konstrukci s ocelovou, podle toho, o jaký sklon profilu se jedná. Dřevěná konstrukce, z KVH nebo BSH profilů, je vyráběna na tesařských CNC strojích (např. Hundegger 421), ocelová konstrukce je opatřena antikorozním nátěrem.
Pro venkovní použití nabízíme pozinkovanou prefabrikovanou konstrukci nebo dřevěnou konstrukci ošetřenou nátěrem proti plísni apod.

 

Chyty a struktury

Chyty
spume podWalltech climbing je v prvé řadě dodavatelem lezeckých a bouldrových stěn. Přesto v naší nabídce naleznete i sadu lezeckých chytů, kterou budeme postupně rozšiřovat.
Vedle našich vlastních chytů můžeme zajistit i chyty od ostatních značek, jako je AIX, Freestone, Lapis, Bleaustone či HRT. Naši prvotřídní stavěči pro vás chyty s ohledem na preferovanou obtížnost vyberou a následně z nich i postaví cesty a bouldry nejvyšší kvality.

 

 

Struktury

DSC 5110Struktury jsou již neodmyslitelnou součástí každé lezecké a bouldrové stěny. Díky nim můžete na určitou dobu pozměnit větší plochu, převis udělat převislejší, v kolmici udělat poličku.
Protože na povrch struktur jsou kladeny ještě větší nároky než na povrch samotné lezecké plochy, vyvinuli jsme vlastní speciální povrch pouze pro struktury. Naše struktury mají zaoblené hrany, díky čemuž se dobře drží, nekloužou a mají stejnou odolnost vůči špinivosti a oděru jako klasická lezecká plocha.
V nabídce máme tzv. single a twinset struktury. Veškeré tvary a velikosti struktur naleznete v našem katalogu.